biz sizi arayalım
online randevu tedavi ücretleri

İlaçla Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom yani halk arasında bilinen ismiyle damar beni genellikle doğuştan gelen bir rahatsızlıktır. Vücudun herhangi bir yerinde olabilen hemanjiom, tek bir yerde olabildiği gibi bir kaç yerde de olabilmektedir. Doğuştan olan vakalarda aile tarafından panik yapılmamalı çocuğun vücudunda ki damar beni dikkatli bir şekilde izlenmeli ve takip edilmelidir. Çünkü genelde doğuştan oluşan bu hastalık zaman içerisinde küçülme ve kaybolma gösterebilmektedir. Fakat küçülme değil de büyüme gösteriyorsa tedavi edilmesi gerekmektedir.

Küçülme söz konusuysa ya da ilk günkü gibi boyutunu koruyorsa muayene ettirdiğiniz zaman bu konuda uzman olan bir doktor muhtemelen ilk olarak ilaç tedavisi uygulayacak ve sizden takibe devam etmenizi isteyecektir. Eğer ilaç kullanımından sonra da herhangi bir gerileme sağlamayıp büyümeye devam ediyorsa ilaç tedavisi bırakılarak daha net yanıt alınabilecek tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

İlaç tedavisinde dikkatli olmak gerekir. Çünkü çoğu hemanjiom hastası bebek olduğundan dolayı alınacak ilacın dozu önemlidir. İlacın dozu bebeğin büyümesi ile de orantılı bir şekilde ayarlanmalıdır.

Hemanjiom ve tedavi yöntemleri hakkında ki kapsamlı bilgi aşağıda linkini verdiğimiz sayfada yer almaktadır.

http://www.ideaklinikkadikoy.com/hemanjiom-damar-beni/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Disclaimer (Feragatname) Bu sitede yer alan bilgiler tüm insanlarda aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle yaşadığınız sorunun kesin teşhisi, uygulanacak olan tedavi, süreci ve sonrasında yaşanabilecek durumları öğrenmek için mutlaka doktorunuza muayene olmalısınız.