biz sizi arayalım
online randevu tedavi ücretleri

Siğil Tedavisi

Siğil nedir ?
Toplumda bir çok insanda görülen bir rahatsızlıktır. Çoğu insan tarafından önemsenmesede aslında siğil bir hastalık olarak görülmektedir. HPV yani human papilloma virus siğil rahatsızlığını taşıyan insanlardan başkalarına bulaşan bir virüsün adıdır. Bu virüs bulaştığı insanın vücuduna yerleştikten sonra orada uzun günler ve haftalarca kuluçka dönemi geçirmektedir. Daha sonrasında siğil olarak meydana çıkmaktadır. Genellikle makat bölgesinde bulaşıcı vaka olarak yer almaktadır. Siğillerin tedavisi biraz uzun sürebilir. Bunun için zaman ve sabır kesinlikle çok önemlidir.

sigil-nedir-nasil-gecer

Bulaşır mı ?
Siğilin tanımını yaparken bahsettiğimiz HPV ismindeki virüs bulaşıcıdır. Fakat hepsi bulaşıcı denilemez. Örneğin el ve ayaklarda görülmekte olan siğiller en az risk taşıyan gruptur. Bu bölgede ki siğiller herhangi biriyle temas ettiğinde bulaşmazlar. Bulaşma riski taşıyan siğiller genital ve anal bölgelerinde ki siğillerdir.

Kondilom Nedir?(makat siğili) ;
Makat bölgesinde görülmekte olan siğillere verilen isimdir. Erkek ve kadın olmak üzere her iki cinsiyette de görülebilir. Makat bölgesi hijyen bakımından biraz daha zayıf ve mikrobik olmasından dolayı bu bölgede ilerleme göstermesi daha kolaydır. Ters ilişki sonucunda da görülebilmektedir. Eğer bu tarz birşey yaşamadıysanız makat bölgesinde siğil olan biriyle aynı tuvaleti kullanmış ve elinizin tuvalete temas etmesi ile size bulaşmış olabilmektedir. Bu problem ameliyatsız tedavi yöntemleri ile çözülebilmektedir.

Vajinal siğil
Kondilom da bahsettiğimiz gibi genital bölgede de siğil oluşabilir. Bu genellikle cinsel ilişki yaşanan erkek partnerinizden geçmektedir. Eğer partnerizide siğil mevcutsa mutlak surette prezervatif kullanılarak önlenmelidir. Yoksa bulaşması kaçınılmazdır.

Tedavisi var mı ?
HPV virüsünün problem olduğu bu hastalığın tedavisi için sabır ve uzun zaman gereklidir. Bir gün de tedavi edildiği gibi geçen bir rahatsızlık değildir. İlk tedavi olduktan sonra sürekli kontroller gerçekleştirilir çünkü yeni çıkan siğillerde yok edilmelidir. Tamamen temizlendikten sonra da sık sık kontrol ederek yeni siğillerin oluşup oluşmadığı gözlemlenmektedir.

Lazerle tedavi
Bir çok hastalığın tedavisinde etkili ve başarılı sonuç alınan lazer, siğil tedavisinde maalesef bir fayda vermemektedir.

Elektrokoter yöntemi
Siğil tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Siğilleri elektrik akımı kullanılarak yakmayı hedefler. Siğilin fazlalığına göre 2 seansta uygulanabilir. %100 başarılıdır.

Radyo frekans yöntemi
Diğer bir etkili yöntemdir. Radyo dalgalarıyla siğillerin yok edilmesine yönelik çalışma yapılmaktadır. En Etkili yöntem budur dersek yanlış olmaz. idea klinik olarak sizlere bu yöntemi tavsiye ediyoruz.

Tedavi ücreti
Siğillerin yoğunluğu ve bulunduğu bölgeye fiyat değiştiğinden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Randevu
Size en yakın şubemizden randevu alarak, muayene ve tedavi olabilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-sigil-tedavisi.html
https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html
http://www.basurklinigi.com/makat-sigili-kondilom-tedavisi/
http://www.sigiltedavisi.net/ayakta-sigil-neden-olur

11 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Arzu

  Epilasyon cihazlarından siğil bulaşması mümkün müdür ?

  1. Doktorunuz

   Merhaba;
   Epilasyon cihazlarından siğil bulaşması mümkündür değildir.

 2. sedat

  Ellerimde birden fazla siğiller mevcut daha önce hastaneye gittim krio terapi ile tedavi oldum fakat geçmedi ve bunlardan kurtulmak istiyorum vücudumun başka yerlerinde oluşmasından korkuyorum ..

  1. Doktorunuz

   Sedat; Merhaba
   Başka yerlerinize de bulaşmadan tedavi olmalısınız. Tedavinizi radyofrekans yöntemiyle yapabiliriz. Karar verirseniz 212 572 72 66 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 3. Serpil

  Merhabalar Elde oluşan siğiller de hpv midir ? Nasıl bulaşır tokalaşmayla mı kan yoluyla mı ?

  1. Doktorunuz

   Merhaba,
   Aynı virüstür fakat Farklı bir tiptir. Kan yoluyla geçmez. Daha fazla çoğalmadan tedavi olunuz. Geçmiş olsun

 4. Serhat

  Tırnağıma yakın bir şekilise siğil var bunun da tedavisini yapabilir misiniz aynı yöntemler uygulanır mı

  1. Asistan

   görmek gerekir siğilin durumunu ona göre konuşmak gerek 0542 231 2823 whatsapptan ulaşabilirsiniz

 5. Sergen

  Elimdeki siğil makatıma bulaşır mı? merhaba siğiller yapı itibariyle bulaşıcı bir hastalık olduğu için bulaşma ihtimali yüksektir. radyofrekansla buharlaştırarak tedavisi mümkündür. k.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 6. Ege

  Ev arkadaşımda kondilom var. Benim jileti kullanmış olabilir. Bulaşır mı. merhaba kondilom hızlı bulaşan bir hastalıtır. aynı duş malzemelerini özellikle de aynı jileti kullanmak direk bulaştırabilir. kondilom varsa radyofrekansla tedavisi de mümkündür.k.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 7. Bay x

  Merhaba ayak parmaklarımın hepsinde ellerimde oldukça yoğun sigiller var ve gittikce çoğalıyor. Nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz. Tedavi ücretini öğrenebilirmiyim
  merhaba. siğil tedevisinde radyofrekansla buharlaştırma yöntemi uyguluyoruz. çoklu siğillerde muayene olmadan fiyat veremiyoruz..bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Disclaimer (Feragatname) Bu sitede yer alan bilgiler tüm insanlarda aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle yaşadığınız sorunun kesin teşhisi, uygulanacak olan tedavi, süreci ve sonrasında yaşanabilecek durumları öğrenmek için mutlaka doktorunuza muayene olmalısınız.