Anasayfa / Genel / Ben Tedavisi Nasıl Yapılır, Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır, Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

Ben aldırma yöntemleri ve fiyatları hakkında siz değerli ziyaretçilerimiz için yazımızda detaylı bilgiler sunarak “ben tedavisi” hakkında merak ettiğiniz konularda sizleri aydınlatacağız. Tüm yazımızı okuyarak ben aldırma ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabileceksiniz.

Ben tedavisi için günümüzde tercih edilen en avantajlı teknik halk arasında buharlaştırma yöntemi olarak da ifade edilen radyo frekans yöntemidir. Bu yöntemle yapılan ben tedavisi ortalama 2-3 dakikada tamamlanmaktadır. Yazımızda tüm kullanılan yöntemleri anlatarak avantajlı yöntemi anlamanıza yardımcı olacağız.

ben aldırma yöntemleri

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Ben Aldırma Yöntemleri

Ben tedavisinde kullanılan yöntemler ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki gruba ayrılabilir. Bu başlık altında ameliyatlı ve ameliyatsız ben aldırma yöntemlerini avantajları ve dezavantajları ile birlikte ele alarak sizlerin kafasında oluşan soru işaretlerinin tümünün silinmesine olanak tanıyacağız.

Ben Aldırma Ameliyatı

Geçmişten günümüze var olan yöntemdir. Teknolojinin günümüzde ki kadar gelişmediği yıllarda ben tedavisinin yapılabildiği tek yöntem klasik ameliyattı. Ameliyat ile yapılan tedavide az çok anlayacağınız gibi ben vücuttan kesi yapılarak çıkarılmaktadır. Her ne kadar başarılı bir yöntem olsa da ben boyutundan daha büyük bir iz kalmasına sebebiyet verdiğinden ve günümüzde daha avantajlı alternatif yöntemler olduğundan çok fazla tercih edilmemektedir.

Bunun yanı sıra ben ameliyatı büyük boyutlu benlere uygulanabilen bir tedavi seçeneğidir. Yüzeysel yada küçük boyutlarda ki benlere maalesef uygulanamamaktadır.

Avantajları ve dezavantajları ele alındığında ve günümüz teknolojisi göz önüne getirildiğinde günümüzde ben tedavisini ameliyat ile yapan merkez yok denilebilecek kadar azdır.

Krioterapi Yöntemiyle Ben Tedavisi (Dondurma Tekniği)

Çoğunlukla cildiye uzmanlarının yani dermatologların tercih ettiği bir yöntem olan krioterapide mevcut ben yada benlerin üzerine azot uygulanmaktadır. Uygulanan azot -90 derecelere kadar soğutulur ve bu sayede benin protein yapısı değişerek çürümeye yüz tutar. Tamamen çürüdükten sonra ben kendiliğinden koparak düşer.

Dikkatli uygulanması gereken bir teknik olan krioterapi uygun dozda yapılmadığı taktirde doku üzerinde kayıplar yaşanabilir. Sağlıklı dokunun kaybı ile beraber cilt üzerinde büyük ve derin izler oluşabilir.

Lazerle Ben Aldırma

Lazer yöntemiyle ben aldırma hem hekim hem de hasta tarafından bakıldığında oldukça pratik bir yöntemdir. Fakat lazerle ben aldırma işlemi her bene uygulanamaz. Sadece küçük boyutlu ve yüzeysel benlere uygulanabilecek şekilde sınırlıdır. Kabarık, büyük boyutlu ve açık renkli benlerin tedavisinde lazer yöntemi başarısız kalmaktadır.

Plazma Yöntemiyle Ben Tedavisi

Plazma yeni bir teknoloji olup kablosuz bir cihaz ile uygulanmaktadır. Birçok marka olmasına rağmen en sık kullanılan marka Plexr olduğundan bu tedaviye Plexr ile ben tedavisi diyenlerde bulunmaktadır. Cihaz mevcut bene sadece yaklaştırılarak temas ettirilmeden uygulanmaktadır. Cihaz bene yaklaştırıldığı sırada cihaz ile cilt arasında ki hava iyonize olarak arada ki hava maddenin dördüncü hali olan plazma şekline dönüşür ve ben tedavi edilmiş olur.

Ancak plazma yöntemi de lazerde olduğu gibi yalnızca yüzeysel ve küçük boyuttaki benler için tercih edilebilir. Kabarık ve büyük boyutlu benlerde başarısı bulunmamaktadır. Ayrıca Plazma ile ben, leke, kırışıklık gibi cilt problemlerinin de tedavisi yapılabilmektedir.

Elektrokoter Tekniğiyle Ben Aldırma

Koter kabarık ve küçük benlere de uygulanabilen elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüştürülmesi ile benleri tedavi edebilen bir cihazdır. Ancak çok güçlü bir cihaz olduğu için dikkatli kullanılması gerekmektedir. Hassas davranılmadığı taktirde cilt üzerinde kalıcı çukur ve iz kalma olasılığı söz konusudur.

Radyo Frekans Yöntemiyle Ben Aldırma (En Avantajlı Yöntem)

Koter cihazının elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürdüğünden bahsetmiştik, radyo frekans yani RF cihazı da radyo dalgalarını ısı enerjisine dönüştüren bir cihazdır. Ancak koterden daha hassas ayarlara sahiptir. Dolayısıyla hassasiyetinin ayarlanabiliyor olması benlere müdahaleyi daha kontrollü bir hale getirmektedir. Radyo frekans yüzeysel, kabarık, büyük, küçük, açık yada koyu renk farketmeksizin her türlü bene uygulanabilen avantajlı bir yöntemdir.

Hangi benin hangi yöntemle alınabileceği tamamen benin türüne göre değişiklik göstermektedir. En doğru yöntem muayene esnasında doktor tarafından belirlenmektedir. IDEA Kliniklerin tümünde ben tedavisi için gerekli donanımlar tam olarak bulunmakta olup, konusunda tecrübeli genel cerrahi uzmanları görev yapmaktadır. Ben muayenesi ücretsizdir. İstanbul’da 3 olmak üzere, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa şubeleri ile birlikte toplamda 7 şubesi bulunan IDEA Kliniklerden size en yakın olan şube ile hemen iletişime geçebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Ben Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Tedavi ücretleri benlerin boyutu, kullanılacak yöntem gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Tedavi ücretlerini https://www.ideaklinik.com.tr/tedavi-fiyatlari/ linkine tıklayarak görebilir veya WhatsApp üzerinden 0542 621 08 88 numaralı telefona görsel atarak öğrenebilirsiniz.

Ben Aldırma İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?

Ben tedavisi genel cerrahi uzmanları, dermatoloji (cildiye) uzmanları ve plastik cerrahlar tarafından yapılabilen bir işlemdir. Doktorların branşı önemli olduğu gibi tecrübesi de çok önemlidir. Az önce de değindiğimiz gibi IDEA Kliniklerin tümü ben tedavisi için yeterli donanıma sahip olup, her şubede tecrübeli genel cerrahi uzmanları bulunmaktadır. Bizimle hemen İLETİŞİM sayfamızdan irtibata geçebilir ve Kadıköy yada diğer şubelerimizden randevu oluşturabilirsiniz.

Referans: Ben aldırma nasıl ve hangi yöntemlerle yapılır? https://www.ideaklinikbakirkoy.com/ben-tedavisi-nasil-yapilir/

Yazar: Op. Dr. İbrahim KAVAK

Dokuz Eylül üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. İbrahim KAVAK 1991 yılından bu yana genel cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Kıl dönmesi, hemoroid ve anal fissür gibi makat hastalıkları yanı sıra nasır, siğil ve ben tedavileri uygulamaktadır.
WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz