Anasayfa / Genel / Kadıköy Varis Tedavi Merkezi

Kadıköy Varis Tedavi Merkezi

Kadıköy varis tedavi merkezi 2014 yılından beri hizmet vermektedir. Türkiye’de bir çok ilke imza atan Idea klinik varis merkezi hiçbir cerrahi işleme gerek kalmadan kalınlığı 1mm-2.5cm arasındaki varislerinizi ameliyatsız köpük, skleroterapi, radyofrekans veya lazer yöntemleriyle yok ediyor.

Merkezi İstanbul Bakırköy’de bulunan kliniğimiz Kadıköy şubemiz olarak da 3 yıldır hizmet vermekteyiz. Tüm hastalarımızdan muayene ücreti alınmamakta ve tedavi ücretlerinde %50 indirim uygulanmaktadır.

Idea Kadıköy şubesi Bağdat Caddesi No: 310 Kat: 1 No: 1’de hizmet vermektedir. Idea klinik resmi sitemizden tedavi ücretleriyle ilgili bilgi alabileceğimiz gibi online muayene hizmeti de alabilirsiniz.

Ameliyat korkusu, ameliyat komplikasyonları, ağrı çekmek veya tekrarlama riski yaşamadan işinize ara vermeden birkaç seansta mevcut varislerinizden kurtula bileceksiniz. Tedavi edilen varisli damalarınız ömür boyu tekrarlamaz bu damarda varis hastalığı tekrar görülmez. Ancak başka damarlarda zamanla genişleme olabilir.

Kadıköy varis tedavi merkezinde tüm hastaların muayenesi ücretsiz yapılmaktadır. Ultrason ve Ven light cihazı ile yapılan muayene sonrası tedaviye gerek görülmesi halinde uygulanacak tedavi yöntemleri, hastanın ödemesi gereken tedavi ücreti kendisine aktarılmakta ve işlemler için onay istenmektedir. Ücretler sabit olmayıp kişinin hastalık durumu yaygınlığı ve uygulanacak yönteme göre değişmektedir, Ancak uygulanacak seans sayısı kaç olursa olsun ek ücret alınmaz.  1 yıl boyunca oluşabilecek varis şikayetlerinizin tedavi garantimiz altına alınmaktadır.

Kadıköy şubemizde kılcal damar çatlamaları dahil tüm damarların tedavisi ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. 18 yıllık tecrübeyle en doğru yöntemler kullanılmaktadır.

Kılcal varis tedavisi yapan kliniğimizde mutlaka şu cihaz ve yöntemler uygulanmaktadır;

  • ULTRASON
  • VEN LIGHT
  • MİCRO KÖPÜK
  • SKLEROTERAPİ
  • RADYO FREKANS
  • LAZER

Idea klinik varis tedavi merkezi Kadıköy dışında Bakırköy, Şişli, İzmir, Ankara, Antalya ve Bursa şubelerinde hizmet vermektedir.

Lazerle kılcal damar tedavisi yapan hastane sayısı sınırlıdır. Ve daha çok kozmetik bölümünde yapıldığı için SGK’lı olanlara uygulanmaz. Kadıköy şubemizde SGK’lı hastalarda kabul edilmektedir. Idea klinik olarak 18 yıllık tecrübemize göre lazerle uygulanan tedavinin uzun seanslar gerektirmesi, leke bırakması ve başarı yüzdesinin düşük olduğunu göstermiştir. Uygulama yapıldıktan 1 ay sonra hasta kontrole çağrılır düzelmediyse yeniden çalışılır. Bu 1-6 seans söylense de hastanın durumuna göre 5-15 seans sürebilmektedir. Bu uygulamayı lazer konusunda ısrar eden hastalarımıza uygulamaktayız. Daha çok başarı oranı yüksek Radyo Frekans tedavi yöntemini tercih etmekteyiz.

RADYO FREKANSLA  KILCAL DAMAR TEDAVİSİ;
1mm daha ince iğne uçlarıyla radyo dalgası veren cihaz yardımıyla yapılır. Gözle görülür tüm kılcal varisler yok edilebilir. İnce uçlu iğneyle damara girilir, radyo frekans dalgaları verilerek damar yok edilir. Yöntemin en etkili özelliği uygulama sırasında sonucunun aynı anda görülmesidir. Bu özeliğiyle Lazerden en büyük farkını ortaya koymaktadır. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır, seyrek olarak ek seans gerekebilir.İsminden dolayı radyasyon tereddüt olsa da radyasyon yayan bir özelliği yoktur.

KILCAL DAMARIN İLAÇLA TEDAVİSİ;
Köpük haline getirilerek veya sıvı halde enjeksiyon yapılır. Bu yöntemleri belirli kalınlıktaki her damar için uygulanır. Uygulama genellikle birkaç seansta tamamlanabilir. Binlerce hastadan edindiğimiz tecrübeye göre varisli damarın kalınlıklarına bağlı olarak farklı yöntemler gerekebilir, bu sebeple hizmet alacağınız kliniğin teknik donanımından emin olmalısınız. Garantili kılcal damar yapan klinik idea kliniktir.

Yazar: Op. Dr. Oğuz UĞUR

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi sonrası Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini İstanbul Dr. Siyami Ersek Hastanesinde tamamlamıştır. Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde ve sonrasında Aksaray Üniversitesinde Dr. Öğr. Üyesi ünvanıyla görev almıştır. Şu anda Kadıköy'de hasta kabul etmektedir.
WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz